Skip to content

modely/dizajny

modely/dizajny

Komunita e-NABLE má niekoľko 3d tlačiteľných modelov náhrad dlaní a rúk pre záujemcov s chýbajúcimi prstami. Väčšina vytvorených modelov potrebuje k správnemu fungovaniu ohybné zápästie, ktorým je možné hýbať minimálne 30 stupňov v obidvoch smeroch rovnako ako časťou dlane a vytvoriť tak dostatočný tlak na dlaň modelu, ktorý cez pákový mechanizmus zabezpečí jeho požadovanú funkčnosť – mechanické zatvorenie a otvorenie prstov.

V súčasnosti sú dostupné tieto zápästím ovládané modely:
(kliknutím na konkrétny model sa dostaneš na anglickú verziu stránky s ďalšími informáciami a podkladmi pre ich stiahnutie)

PHOENIX HAND

RAPTOR RELOADED

CYBORG BEAST

TALON

OSPREY HAND

ODY HAND

FLEXY HAND, FLEXY HAND 2

K1 HAND

modely - fotky a video

Phoenix Reborn Hand + UnLimbited Gantlet - "Dino Hand for Zeno"

Raptor Reloaded

Phoenix Reborn Hand + UnLimbited Arm 2.1 – „Arm for Dumitrel“

Knick’s Prosthetic Finger v3.5.5

Phoenix Hand v2 + UnLimbited Gauntlet

Flexy Hand 2

modely/dizajny

Pre tých, ktorí nemajú funkčné zápästie alebo dlaň, vytvorili členovia komunity e-NABLE modely rúk s možnosťou ich ovládania lakťom. Pre ich požadované fungovanie potrebujú záujemcovia funkčný – ľahko ohybný lakeť s väčšou časťou predlaktia.

V súčasnosti sú dostupné tieto lakťom ovládané modely:
(kliknutím na konkrétny model sa dostaneš na anglickú verziu stránky s ďalšími informáciami a podkladmi pre ich stiahnutie)

TEAM UNLIMBITED ARM

ADJUSTOWRAP GRIPPER ARM SYSTEM

RIT ARM

modely/dizajny

V súčasnosti komunita e-NABLE nemá modely, ktoré sú funkčné pre záujemcov s chýbajúcim lakťom. Existuje však niekoľko možností od ďalších skupín tvorcov, ktoré ponúkajú “open source” myo-elektrické 3d tlačiteľné náhrady.

Pre záujemcov s chýbajúcimi jednotlivými prstami aspoň s jedným zostávajúcim ohybným článkom má e-NABLE komunita niekoľko dizajnov:

THE KNICK FINGER

THE OWEN REPLACEMENT FINGER

Keď potrebuješ pri rozhodovaní poradiť, ktorý z modelov pre konkrétnu chýbajúcu časť dlane alebo ruky bude pre teba alebo tvojho záujemcu fungovať najlepšie, pokojne nás kontaktuj. Poskytneme ti všetky potrebné informácie pre čo najjednoduchší a najrýchlejší proces tvorenia náhrady.