skip to Main Content

Modely/dizajny

Komunita e-NABLE má niekoľko 3d tlačiteľných modelov náhrad dlaní a rúk pre záujemcov s chýbajúcimi prstami. Väčšina vytvorených modelov potrebuje k správnemu fungovaniu ohybné zápästie, ktorým je možné hýbať minimálne 30 stupňov v obidvoch smeroch rovnako ako časťou dlane a vytvoriť tak dostatočný tlak na dlaň modelu, ktorý cez pákový mechanizmus zabezpečí jeho požadovanú funkčnosť – mechanické zatvorenie a otvorenie prstov.

V súčasnosti sú dostupné tieto zápästím ovládané modely:
(kliknutím na konkrétny model sa dostaneš na anglickú verziu stránky s ďalšími informáciami a podkladmi pre ich stiahnutie)

PHOENIX HAND

E-NABLE Slovakia - Phoenix Hand

RAPTOR RELOADED

E-NABLE Slovakia - Raptor Reloaded

CYBORG BEAST

E-NABLE Slovakia - Cyborg Beast

TALON

E-NABLE Slovakia - Talon Hand

OSPREY HAND

E-NABLE Slovakia - Osprey Hand

ODY HAND

E-NABLE Slovakia - Ody Hand

FLEXY HAND, FLEXY HAND 2

E-NABLE Slovakia - Flexy Hand 2

K1 HAND

Pre tých, ktorí nemajú funkčné zápästie alebo dlaň, vytvorili členovia komunity e-NABLE modely rúk s možnosťou ich ovládania lakťom. Pre ich požadované fungovanie potrebujú záujemcovia funkčný – ľahko ohybný lakeť s väčšou časťou predlaktia.

V súčasnosti sú dostupné tieto lakťom ovládané modely:
(kliknutím na konkrétny model sa dostaneš na anglickú verziu stránky s ďalšími informáciami a podkladmi pre ich stiahnutie)

TEAM UNLIMBITED ARM

E-NABLE Slovakia - Team UnLimbited Arm

ADJUSTOWRAP GRIPPER ARM SYSTEM

E-NABLE Slovakia - Adjustowrap Gripper Arm

RIT ARM

E-NABLE Slovakia - RIT Arm

V súčasnosti komunita e-NABLE nemá modely, ktoré sú funkčné pre záujemcov s chýbajúcim lakťom. Existuje však niekoľko možností od ďalších skupín tvorcov, ktoré ponúkajú “open source” myo-elektrické 3d tlačiteľné náhrady.

Pre záujemcov s chýbajúcimi jednotlivými prstami aspoň s jedným zostávajúcim ohybným článkom má e-NABLE komunita niekoľko dizajnov:

THE KNICK FINGER

E-NABLE Slovakia - The Knick Finger

THE OWEN REPLACEMENT FINGER

E-NABLE Slovakia - The Owen Replacement Finger

Ak potrebuješ poradiť pri rozhodovaní, ktorý z modelov pre konkrétnu chýbajúcu časť dlane alebo ruky bude pre teba alebo tvojho záujemcu fungovať najlepšie, pokojne nás kontaktuj. Poskytneme ti všetky potrebné informácie pre čo najjednoduchší a najrýchlejší proces tvorenia náhrady.

Back To Top