Skip to content

e-NABLE - Enabling The Future

Za celou myšlienkou e-NABLE stojí Ivan Owen a spolu s ním tvoria túto komunitu učitelia, študenti, inžinieri, vedci, medicínsky profesionáli, domáci majstri, dizajnéri, rodičia, deti, skautské oddiely, umelci, filantropi, vizionári, programátori, „makeri“ a predovšetkým ľudia, ktorí chcú prinášať zmenu a pomáhať „podať svetu pomocnú ruku“.

Viac o histórii a súčasnom príbehu e-NABLE nájdeš v tomto videu (v angličtine so slovenskými titulkami): 

*originálne publikované video – Jen Martin Studios, Vimeo

e-NABLE vo svojich začiatkoch tvorilo okolo 100 ľudí, ktorí ponúkali vytlačenie súborov – podkladov vtedy existujúcich rúk. Náhle sa začalo diať niečo nádherné a ku komunite sa začali pridávať dizajnéri a začali inovovať, navrhovať, spolupracovať a zdieľať medzi sebou a verejnosťou svoje vylepšené dizajny.

o nás

V priebehu prvého roku fungovania sa počet 100 členov zvýšil na viac ako 3000 a spoločne vytvorili viac ako 750 rúk pre ľudí na celom svete. Počas ďalšieho roka sa komunita rozrástla na skoro 7000 členov s približne 2000 vytlačenými náhradami rozoslanými záujemcom vo viac ako 45 krajinách. Až do chvíle zrušenia služby Google+ bolo v skupine e-NABLE evidovaných viac ako 10000 členov. Momentálne sa členovia prepájajú cez stránky projektu WikiFactory a aj cez novovytvorený vlastný „hub“ – hub.e-nable.org

o nás

Všetky tieto 3d tlačené dlane a ruky boli a stále sú, vďaka úžasným dobrovoľníkom e-NABLE, záujemcom tvorené a zasielané bezplatne.

Viac informácií o komunite e-NABLE nájdeš na web stránkach komunity (v angličtine):

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuj.

Ďakujeme za akúkoľvek pomoc a formu podpory.

Icon label

*použitý text je prekladom anglického originálu, ktorý zverejnila Jen Owen na stránkach enablingthefuture.org